Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Monitoring zobaczył, pomogła policjaNietypowe zachowanie pewnego nastolatka zwróciło uwagę operatora monitoringu. Wiele wskazywało na to, że młody człowiek jest nietrzeźwy i może potrzebować pomocy. O sprawie natychmiast powiadomiono policję, na miejsce pojechał patrol. Dzięki sprawnej współpracy służb, nieletni szybko wrócił na łono rodziny.

Środa, 3 maja. Około godziny 20:35 operatora miejskiego monitoringu zaniepokoiło zachowanie bardzo młodego mężczyzny na jednej z ulic Oruni Górnej. Nastolatek położył się na ławce, potem próbował z niej wstać, lecz nie był w stanie tego zrobić o własnych siłach. Wiele wskazywało na to, że może być nietrzeźwy.

Pracownik straży miejskiej uznał, że młodemu człowiekowi trzeba pomóc i powiadomił o sprawie oficera dyżurnego Komisariatu I Policji. Na miejsce natychmiast pojechał patrol.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku mł. asp. Lucyna Rekowska, funkcjonariusze od razu wyczuli od młodego mężczyzny silną woń alkoholu. Wezwali karetkę pogotowia. Po badaniu lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby, by wieźć 16-latka do szpitala. Nieletni został przekazany pod opiekę dorosłemu bratu.

Poprzedni artykułPomogli sadzić las Następny artykułPobiegliśmy dla dzieci