Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Gdy podejrzewasz, że ktoś nielegalnie wycina drzewa…Od kiedy w życie weszły zmiany w ustawie o ochronie przyrody, na numer 986 dzwoni coraz więcej osób zaniepokojonych wycinką drzew. W ich opinii niekoniecznie legalną. Podpowiadamy, kogo należy w takiej sytuacji powiadomić.

Specjalny zespół reagowania na sygnały mieszkańców o nielegalnej wycince drzew stworzył Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. To tam powinny się zgłaszać osoby, które podejrzewają, że ktoś nielegalnie wycina drzewa.

Jak powinno wyglądać zgłoszenie? Na adres mailowy wosr@gdansk.gda.pl należy przesłać adres miejsca, gdzie wycinane są drzewa (jeśli to możliwe z lokalizacją na mapie). Do wiadomości należy też dołączyć zdjęcia. Pracownicy zespołu sprawdzą każdy sygnał i w razie potrzeby wdrożą procedurę wyjaśniającą. Co ważne, zgłoszenia będą traktowane jako anonimowe.

Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o ochronie przyrody nie wolno wycinać zieleni bez zezwolenia w przypadku, gdy:

  • jest to związane z prowadzeniem działalności gospodarczej
  • na drzewach są czynne gniazda ptasie w okresie od 1 marca do 15 października
  • teren jest objęty opieką konserwatora zabytków
  • drzewo jest pomnikiem przyrody

Przeczytaj na ten temat na: gdansk.pl

Poprzedni artykułOgłoszenie o naborze na wolne stanowiska: od aplikanta do starszego specjalisty Następny artykułDworzec Główny: kierowcy odczują poprawę