Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

W Domu „Przy Lesie” już święta!Świąteczna atmosfera, wspólny stół i mnóstwo prezentów. Jak co roku przed Bożym Narodzeniem nasi funkcjonariusze odwiedzili Dom Dziecka „Przy Lesie”. Zawieźli tam upominki, przekazane przez pracowników Straży Miejskiej w Gdańsku. Wzięli też udział w uroczystej Wigilii.

Mundurowi z Referatu II przyjaźnią się z Domem Dziecka „Przy Lesie” od lat. Odwiedzają jego podopiecznych nie tylko od święta. Gdy jest taka potrzeba, starają się pomagać przy pracach remontowych w budynku lub przy porządkach w ogrodzie. Tradycją stały się wspólne spotkania wigilijne. Kolejna taka uroczystość odbyła się w czwartek 15 grudnia.

Prezenty, które nasza delegacja zawiozła do Domu „Przy Lesie” przygotowali wszyscy pracownicy Straży Miejskiej w Gdańsku. Miły obowiązek rozdania upominków przypadł oczywiście Świętemu Mikołajowi, którego dzielnie wspierał asystent Elf.

Strażnicy i pozostali goście zostali przyjęci po królewsku przy pięknie i suto zastawionym stole. Wszystkie smakołyki przygotowali własnoręcznie podopieczni placówki przy wsparciu wychowawców. Były kolędy, dzielenie się opłatkiem, piękna choinka oraz wiele uśmiechów i mnóstwo radości…

Dom Dziecka „Przy Lesie” mieści się w Gdańsku Świbnie. Ma 10 podopiecznych: troje dziewcząt i czterech chłopców w wieku 15-18 lat oraz trzech chłopców w wieku 7-11 lat.

Wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku,
którzy wzięli udział w akcji,
bardzo serdecznie dziękujemy!

Z Domem „Przy Lesie” strażnicy współpracują od lat:
Wigilia w Domu „Przy Lesie”
Strażnik pomoże także w ogrodzie
Prezenty od strażników
Dobra robota!
Aktywni po godzinach
Nieśmy pomoc! Mamy to we krwi!

Poprzedni artykułPomoc dla leżącego na klatce Następny artykułSterta elektrośmieci i groźne chemikalia pod gołym niebem