Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Pomoc dla leżącego na klatceNieprzytomny mężczyzna leżał na klatce schodowej. Obok rozrzucone były opakowania po tabletkach. Stała też napoczęta butelka z alkoholem. Wezwani na miejsce strażnicy miejscy nie mieli wątpliwości, że w tej sytuacji pomóc może tylko pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił do szpitala.

Poniedziałek, 19 grudnia. Przed południem na alarmowy numer 986 zadzwonił ktoś z informacją, że na klatce schodowej jednego z budynków we Wrzeszczu leży mężczyzna w średnim wieku. Mundurowi z Referatu III natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na klatce schodowej znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Obok stała na podłodze napoczęta butelka z alkoholem. Leżały też opakowania po lekach. Z leżącym nie było żadnego kontaktu, nie reagował na żadne bodźce.

Strażnicy wezwali pogotowie. Mężczyznę ułożyli w bezpiecznej pozycji i do czasu przyjazdu karetki monitorowali jego stan. Poszkodowany trafił do szpitala.

Apelujemy! Straż miejska niezwłocznie podejmuje interwencje zawsze, gdy w grę wchodzi ludzkie życie lub zdrowie. Jednak w sytuacjach, kiedy już na pierwszy rzut oka widać, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna, a o powodzeniu akcji ratunkowej mogą decydować minuty, o zdarzeniu w pierwszej kolejności należy powiadamiać pogotowie.

Poprzedni artykułSchorowany, trafił do schroniska Następny artykułW Domu „Przy Lesie” już święta!