Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Wspólna troska o sprawy dzielnicZa nami kolejne spotkania w ramach Dzielnicowego Forum Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Miejskiego. Oprócz przedstawicieli straży miejskiej uczestniczą w nich dzielnicowi radni, policjanci, strażacy, reprezentanci instytucji miejskich, spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości oraz lokalnych organizacji. Uczestnicy debat omawiają bieżące problemy dzielnic i szukają sposobów ich rozwiązania.

W ostatnich dniach odbyły się trzy spotkania: w poniedziałek 14 listopada w Matarni, w czwartek 17 listopada na Aniołkach i w piątek 18 listopada na Przeróbce.

Dyskusja w Matarni poświęcona była między innymi zagrożeniom wynikającym z obecności dzików w bezpośrednim sąsiedztwie domów. Mówiono też o spalaniu śmieci w przydomowych piecach, zaśmiecaniu okolicznych lasów i zanieczyszczaniach powodowanych przez psy.

Na Aniołkach najistotniejszymi bolączkami okazały się: utrudnienia komunikacyjne oraz parkowanie samochodów wbrew przepisom. Przy okazji omówiono też wiele innych problemów porządkowych dzielnicy.

Kłopoty Przeróbki to między innymi: spożywanie alkoholu na skwerach i placach, zakłócanie ładu i porządku przez osoby wchodzące na teren szkół, wraki aut na podwórkach poza drogami oraz nielegalne wypłukiwanie bursztynu.

Spotkania zaplanowane w najbliższym czasie:

Wzgórze Mickiewicza – 22 listopada,
Ujeścisko-Łostowice – 23 listopada,
Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, VII Dwór – 28 listopada,
Strzyża – 29 listopada,
Brzeźno, Zaspa Młyniec – 30 listopada.

Spotkania w ramach Dzielnicowego Forum Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Miejskiego odbywają się od ubiegłego roku.

Czytaj także:
Forum Bezpieczeństwa i Porządku Dzielnicowego
Rozmawiamy o dzielnicach

Poprzedni artykułBy seniorzy byli bezpieczniejsi… Następny artykułŻabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia: Twoja dzielnica – Twój Gdańsk