Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Zagubiony w tłumieOśmiolatek zgubił się w tłumie. Zainteresowała się nim przypadkowa osoba. Kobieta przekazała chłopca strażnikom miejskim. Funkcjonariusze dołożyli starań, by jak najszybciej odnaleźć ojca dziecka.

Piątek, 11 listopada. Patrole z Referatu Interwencyjnego zabezpieczały w centrum Gdańska obchody Święta Niepodległości. Około godziny 10:50 do jednego z nich podeszła pewna kobieta. Był z nią ośmioletni chłopiec. Jak się okazało, dziecko wraz z ojcem brało udział w uroczystości, lecz zgubiło się w tłumie. Wystraszonym malcem zainteresowała się przypadkowa uczestniczka obchodów. Kobieta poprosiła o pomoc strażników miejskich.

Funkcjonariusze natychmiast powiadomili o zdarzeniu Stanowisko Kierowania oraz oficera dyżurnego policji. Zwrócili się też do osób odpowiedzialnych za nagłośnienie o nadanie specjalnego komunikatu. Ich prośba została niezwłocznie spełniona.

Kilka minut później we wskazanym miejscu pojawił się zaniepokojony ojciec chłopca. Ośmiolatek został przekazany pod jego opiekę.

Poprzedni artykułŻabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia: Porozmawiaj także ze strażnikami Następny artykułBy seniorzy byli bezpieczniejsi…