Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Trzy tygodnie pod znakiem Jarmarku św. DominikaTylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia 756. Jarmarku świętego Dominika. Przez najbliższe trzy tygodnie na Głównym i Starym Mieście w Gdańsku można się spodziewać tysięcy turystów oraz mieszkańców. Od rana do wieczora zarówno przyjezdni jak i miejscowi będą kupować, oglądać, zwiedzać, spacerować. Zapewnienie im spokoju i bezpieczeństwa to jedno z podstawowych zadań strażników miejskich.

Jarmark św. Dominika jest najstarszą, najbardziej znaną i największą w Polsce imprezą plenerową o charakterze handlowo-rozrywkowym. Należy też do największych w Europie. W ubiegłym roku jarmark odwiedziło prawie siedem milionów gości.

Dowiedz się więcej o 756. Jarmarku św. Dominika

Trzy tygodnie pod znakiem Jarmarku św. DominikaW tym roku impreza potrwa od soboty 30 lipca do niedzieli 21 sierpnia. W rejonie jarmarku pojawią się nasze patrole zmotoryzowane, piesze, rowerowe, skuterowe oraz jeden wodny. Niektóre z nich, dostaną specjalne oznakowanie jako patrole językowe. W ich składzie będą bowiem osoby posługujące się językiem angielskim lub niemieckim.

Każdego dnia jarmark zabezpieczy około 20 strażników miejskich. W dni powszednie ich służba potrwa od godziny 7:00 do 22:00, natomiast w piątki, soboty i niedziele będzie przedłużana do godziny 2:00 w nocy.

Mundurowi między innymi będą zwracali uwagę na potencjalne zagrożenia związane z kradzieżami, napadami, bójkami, zakłócaniem porządku i nadużywaniem alkoholu. Zareagują też, jeśli będą mieli zastrzeżenia do spraw sanitarno-porządkowych albo gdy stwierdzą przypadek niewłaściwej opieki nad zwierzętami. Wśród ich najważniejszych zadań jest też podejmowanie interwencji wobec sprawców wykroczeń drogowych.

Dowiedz się więcej o zmianach w organizacji ruchu w czasie trwania Jarmarku

Uroczysta inauguracja Jarmarku w sobotę o godz. 12:00 na Trakcie Królewskim. Wśród jej uczestników będą między innymi miejskie draby, czyli strażnicy w historycznych strojach z XVII wieku.

Przez cały czas trwania imprezy w biurze jej organizatora przy ulicy Szerokiej 50/51 działał będzie Koordynacyjno-Informacyjny Punkt Straży Miejskiej. Każdego dnia w godz. 11:00-17:00 będzie można tam zastać naszych funkcjonariuszy.

Poprzedni artykułNapastował turystkę, skończył w pogotowiu socjalnym Następny artykułOdurzona nastolatka nocą w parku na ławce