Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Ukarana za naklejanie ogłoszeńMandat dla kobiety, która wedle własnego uznania rozwieszała ogłoszenia na przystankach i słupach. Przypominamy: anonse wolno naklejać tylko za zgodą osoby lub instytucji zarządzającej danym miejscem albo obiektem. Jeśli ktoś robi to bez pozwolenia, popełnia wykroczenie.

Czwartek, 7 lipca. Około godziny 9:00 operator miejskiego monitoringu zauważył kobietę, która naklejała ogłoszenia. Umieszczała je na wiatach kolejnych przystanków: „Opera”, „Politechnika”, ”Miszewskiego”, „Klonowa”, jak również na okolicznych słupach.

Pracownik straży miejskiej poinformował o tym co widzi oficera dyżurnego Komisariatu Policji III. Na miejsce pojechał patrol. Policjanci potwierdzili, że kobieta popełniła wykroczenie i ukarali ją za to mandatem w wysokości 300 złotych.

Art. 63a § 1: Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Strażnik miejski może nałożyć mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych.

Czytaj także:
Uważaj gdzie naklejasz!
Nie naklejaj, nie ryzykuj!
Kosztowne oklejanie przystanków

Poprzedni artykułNie dała złodziejom szans Następny artykułPracowita noc w strugach deszczu