Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

W 10 minut namierzyli poszukiwanegoPoszukiwany mężczyzna znaleziony przez strażników i przekazany policji. Tym razem nie chodziło ani o chuligana, ani o przestępcę lecz o kogoś, kto potrzebował wsparcia i mógł sobie zrobić coś złego…

10 lipca, noc z soboty na niedzielę. Funkcjonariusze z Referatu V i I patrolowali okolice pasa nadmorskiego. Około godziny 2:50 zadzwonił do nich oficer dyżurny policji. Poprosił, by zwrócili uwagę na pewnego mężczyznę, który może podjąć próbę samobójczą – tak miało wynikać z policyjnych ustaleń.

Już 10 minut później zauważyliśmy mężczyznę, który bardzo pasował do przekazanego nam rysopisu. Poprosiliśmy go o dokumenty. Nie było żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z właściwą osobą – opowiada starszy inspektor Ireneusz Czajkowski z Referatu Dzielnicowego V. Chwilę później mężczyzna został przekazany patrolowi policji.

W nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pewien mężczyzna najprawdopodobniej chce sobie zrobić krzywdę. Funkcjonariusze ustalili jego adres i razem ze strażakami weszli do mieszkania. Mając pełne dane osobowe i rysopis 27-latka, policjanci natychmiast przekazali te informacje patrolom policji i rozpoczęli jego poszukiwania. Informacja o mężczyźnie została również przekazana straży miejskiej, a także przedstawicielom komunikacji miejskiej i taksówkarzom – mówi młodszy aspirant Lucyna Rekowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Strażnicy miejscy dostrzegli poszukiwanego na jednej z ulic Przymorza. Przekazali go policjantom, którzy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala.

Poprzedni artykułZgubił się na spacerze, do domu odstawiła go straż Następny artykułNie dała złodziejom szans