Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Festiwal Wolnego Czasu ze strażnikamiMundurowi na Free Time Festiwalu. Nas czas dwudniowej imprezy, która odbyła się w miniony weekend, w hali AmberExpo stanął namiot straży miejskiej. Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki przygotowali dla zwiedzających wiele atrakcji, których motywem przewodnim było bezpieczeństwo.

Na stoisku straży miejskiej dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy. Swoich sił za kierownicą auta próbowali i mali i duzi. Natomiast dorośli, którzy na trzeźwo chcieli przekonać się jak widzi świat osoba, która piła alkohol, stawali do slalomu w alkogoglach. Z kolei na najmłodszych czekał autochodzik (pluszowe autka, które pomagają dzieciom w nauce podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym).

W namiocie strażników można było znaleźć liczne materiały edukacyjne i informacyjne: ulotki, plakaty, „Kartki dla Sąsiada”, a także drobne upominki. Dla właścicieli psów była to okazja, by sięgnąć po torebki na psie nieczystości. Mundurowi udzielali też informacji, dotyczących spraw porządkowych.

W ciągu dwóch dni nasze stoisko odwiedziły setki osób.

O Free Time Festiwalu przeczytasz więcej na: gdansk.pl

Poprzedni artykułWyspa Sobieszewska: Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Następny artykułGdańsk jeszcze czyściejszy na wiosnę