Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Znamy wyniki II etapu Olimpiady!Wiemy już, kto zmierzy się w finale naszego konkursu. Do drugiej tury walki o darmowy indeks i inne cenne nagrody stanęło 494 uczniów z pomorskich szkół ponadgimnazjalnych. Spośród nich wyłoniono 29 finalistów.

Kolejna odsłona uczniowskich zmagań miała miejsce 4 lutego 2016 r. Uczniowie rozwiązali test składający się z pytań wielokrotnego wyboru i pytań otwartych. W Gdańsku II etap Olimpiady odbył się w siedzibie Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Wzięło w nim udział 130 uczniów z 15 gdańskich szkół.

Do finału IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie zakwalifikowali się:

Gdańsk:

1. Chwałek Natalia
2. Marcinkowski Jan
3. Streich Klaudia
4. Strzemieczny Dominik

Kościerzyna:

1. Baska Mikołaj
2. Kaszubowska Aleksandra
3. Mazur Piotr
4. Wiśniewski Rafał

Tczew:

1. Barsul Damian
2. Gajewski Daniel
3. Muza Wiktoria
4. Raszeja Robert

Kwidzyn:

1. Kędra Maria
2. Krzemińska Roksana
3. Śliwiński Michał

Pelplin:

1. Kaliszewska Aleksandra
2. Osowski Michał
3. Winter Rafał

Starogard Gdański:

1. Fierek Przemysław
2. Stangel Paulina
3. Wiśniewska Paulina

Hel:

1. Goryńska Oktawia
2. Putkowski Sebastian

Malbork:

1. Pokojska Aleksandra
2. Zakrzewski Dawid

Rumia:

1. Lademann Agnieszka
2. Orłowska Zuzanna

Sopot:

1. Bogumił Emil
2. Grzegowska Dominika

Najlepsi z najlepszych zmierzą się 7 kwietnia 2016 r. podczas uroczystego finału w Kościerzynie. W tegorocznej edycji finaliści Olimpiady stawią czoła problemom porządkowym w swoich gminach i przedstawią pomysły na ich rozwiązanie. Ich zadaniem będzie stworzenie własnej straży miejskiej oraz wyznaczenie jej konkretnych zadań.

Organizatorami IX Olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz straże miejskie z województwa pomorskiego, które uczestniczą w konkursie. W tym roku są to formacje z: Sopotu, Rumi, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego, Pelplina, Tczewa, Kościerzyny, Helu i Malborka.

Patronatem honorowym objęli Olimpiadę: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gdańska.

Relacja z II etapu IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie:Poprzedni artykułOgłoszenie o naborze na stanowisko strażnika miejskiego - od Aplikanta do Starszego specjalisty Następny artykułGroźny pożar na Olszynce