Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Bezpiecznie w ferieOd 15 lutego dzieci z naszego województwa zaczynają ferie zimowe. Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki nadal będą prowadzić zajęcia w gdańskich placówkach edukacyjnych. Z najmłodszymi spotkają się również w gdańskich szpitalach.

Ferie, jak na razie, nie zapowiadają się biało i śnieżnie. Na szczęście gdańskie szkoły zorganizują czas wolny swoim podopiecznym i dzieci nie będą mogły narzekać na brak atrakcji. Jedną z nich będzie na pewno spotkanie z funkcjonariuszami straży miejskiej.

Tak jak w ubiegłych latach, strażnicy odwiedzą przedszkola, szkoły, a także oddziały dziecięce w gdańskich szpitalach. Podczas spotkań będą rozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie, zarówno podczas ferii, jak i w zwykłym codziennym życiu. Dzieci dowiedzą się, jak unikać ryzykownych sytuacji podczas zimowych zabaw. Mundurowi opowiedzą im także, jak wygląda bezpieczne miejsce do zabawy czy jak reagować w kontaktach z obcymi osobami. Nie zabraknie również zajęć z autochodzikiem.

Poprzedni artykułPorozmawiaj z dzielnicowym - luty 2016 Następny artykułOgłoszenie o naborze na stanowisko strażnika miejskiego - od Aplikanta do Starszego specjalisty