Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

IX Olimpada Wiedzy o Bezpieczeństwie rozpoczęta!787 uczniów z 46 pomorskich szkół ponadgimnazjalnych postanowiło w tym roku wziąć udział w IX Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i powalczyć o darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. 10 grudnia rozpoczęła się kolejna edycja znanego i cenionego wśród uczniów konkursu.

Uroczyste rozpoczęcie Olimpiady odbyło się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Uczestniczyły w nim m.in. Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Adriana Frączek, która zasiada także w loży ekspertów Olimpiady oraz Kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku Agnieszka Solecka, przewodnicząca komisji konkursowej.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 265 uczniów z Gdańska, 150 uczniów z Kościerzyny, 35 uczniów z Sopotu, 58 uczniów z Malborka, 53 uczniów z Tczewa, 78 uczniów z Kwidzyna, 72 uczniów z Rumi, 51 uczniów z Pelplina, 21 uczniów ze Starogardu Gdańskiego i 4 uczniów z Helu. Tegoroczne testy wypadły bardzo dobrze i do kolejnego etapu Olimpiady przeszło 571 osób. 4 lutego czeka ich dalszy ciąg zmagań, po którym dowiemy się, kto znajdzie się w finale.

Poprzedni artykułWigilia w Domu „Przy Lesie” Następny artykułMonitoring namierzył grafficiarzy