Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Wigilia w Domu „Przy Lesie”Wspólna wieczerza, dzielenie się opłatkiem oraz mnóstwo prezentów. W prawdziwie rodzinnej atmosferze świętowali wraz z podopiecznymi i wychowawcami Domu Dziecka „Przy Lesie” nasi funkcjonariusze. Mundurowi zawieźli do placówki podarki przygotowane przez pracowników Straży Miejskiej w Gdańsku.

Spotkanie odbyło się w niedzielne popołudnie, 20 grudnia. Odświętnie ubrane dzieci przywitały serdecznie strażników i zaprosiły ich do wspólnego, suto zastawionego stołu. Warto podkreślić, że podopieczni Domu ”Przy Lesie” sami przygotowali kolację, pod okiem wychowawców. Wszyscy uczestnicy wigilii podzielili się opłatkiem, zaśpiewali też kolędy.

Potem przyszedł czas na prezenty, a było ich co niemiara! Akcja zbierania podarunków dla dzieci z Domu „Przy Lesie”, zorganizowana w Straży Miejskiej w Gdańsku wśród wszystkich jej pracowników, przyniosła naprawdę imponujące efekty. Z wielką radością funkcjonariusze przekazali swoim młodym przyjaciołom paczki pełne słodyczy, ubrań i kosmetyków. Wśród prezentów były też gry planszowe oraz artykuły codziennego użytku, niezbędne w każdym domu.

Wigilia w Domu „Przy Lesie”

Obdarowani bardzo ucieszyli się z prezentów. Zrewanżowali się strażnikom własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz kartką z życzeniami.

Dom Dziecka „Przy Lesie” mieści się w Gdańsku Świbnie. Ma 10 podopiecznych. Mieszka w nim czworo dziewcząt i czterech chłopców w wieku 10-16 lat oraz dwóch chłopców w wieku 6-8 lat.

Wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku,
którzy wzięli udział w akcji,
bardzo serdecznie dziękujemy!

Gdańscy strażnicy od lat współpracują z Domem Dziecka „Przy Lesie”:
Odwiedziny w Rodzinnym Domu Dziecka
Strażnik pomoże także w ogrodzie
Prezenty od strażników

Poprzedni artykułNiezwykle kosztowne bombki Następny artykułI etap Olimpiady już za nami