Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Ruina ponownie zamurowanaNiezabezpieczony pustostan na Oruni. Nikogo w nim nie było, jednak ślady wskazywały na to, że zdewastowany budynek jest odwiedzany przez postronne osoby. Biorąc pod uwagę stan techniczny obiektu, przebywanie w nim mogło skończyć się tragicznie. Po interwencji mundurowych, pustostan przestał być ogólnodostępny.

W poniedziałek 7 grudnia funkcjonariusze z Referatu VI podczas rutynowego patrolu postanowili skontrolować opuszczony budynek przy ul. Przy Torze. Stwierdzili, że do obiektu mają dostęp osoby postronne. Z piwnicznego otworu okiennego zniknęły bowiem pustaki, które wcześniej uniemożliwiały wejście do budynku. Z kolei ślady wskazywały na to, że w budynku ktoś regularnie bywa. Strażnicy zgłosili problem administratorowi terenu i poprosili o pilną interwencję.

Reakcja zarządcy była natychmiastowa. Kolejna kontrola przeprowadzona przez mundurowych następnego dnia wykazała, że piwniczne okno zostało znów zamurowane, dzięki czemu do wnętrza pustostanu dostać się już nie można.

Poprzedni artykułStudzienka niczym pułapka Następny artykułGdański spis osób bezdomnych