Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Pierwszy Gdański Dzień bez DługówCo robić, by się nadmiernie nie zadłużać? Jak wyjść z długów? Jak racjonalnie prowadzić domowy budżet? Odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać w ramach pierwszego Gdańskiego Dnia bez Długów.

Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, które postanowiło wesprzeć mieszkańców w walce z zadłużeniem. W październiku rozpoczęto realizację Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. I to właśnie w ramach tego programu we wtorek 17 listopada odbywa się Pierwszy Gdański Dzień bez Długów.

Jak wynika z rejestru Biura Informacji Gospodarczej BIG, problem zadłużenia dotyczy niemal 34 tysięcy mieszkańców miasta. Niezapłaconymi rachunkami obciążonych jest prawie 50 tysięcy mieszkań.

Dla tych, którzy chcieliby porozmawiać o sytuacji finansowej swojej lub kogoś bliskiego, albo interesują się problematyką zadłużenia, przygotowano szereg propozycji:

1. Żyję bez długów – Miasteczko wolne od długów przed Urzędem Miejskim w Gdańsku – w specjalnym autokarze realizowane będą porady prawne, psychologiczne i informacyjne udzielane przez Fundację Zaradni, Kredyt Inkaso i Kancelarię Prawniczą Forum.
2. „Dzień bez Długów – pozwól sobie pomóc!” w Powiatowym Urzędzie Pracy – Grupa Kruk, PUP Gdańsk oraz Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej przygotowały punkt konsultacyjny, gdzie każdy dowie się jak radzić sobie ze swoimi zobowiązaniami.
3. Dzień otwarty dla osób z problemami czynszowymi – Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Gdańsku i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku organizują dzień otwarty skierowany do dłużników czynszowych w mieszkaniach komunalnych.
4. Zadłużenia czynszowe w spółdzielniach mieszkaniowych – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprosił do współpracy Spółdzielnie Mieszkaniowe przy akcji Zadłużenia Czynszowe.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta.

Szczegółowy program pierwszego Gdańskiego Dnia bez Długów
można znaleźć na portalu gdansk.pl

Poprzedni artykułSłup pochylony nad jezdnią Następny artykułZłomiarze na cenzurowanym