Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Dzień otwarty Rady Miasta GdańskaOkoło półtora tysiąca osób wzięło udział w kolejnym, jedenastym już Dniu Otwartym Rady Miasta Gdańska. Budynek przy ul. Wały Jagiellońskie 1, w którym na co dzień pracują rajcy, w sobotę, 12 września był otwarty dla każdego. Po sąsiedzku, na dziedzińcu trwał festyn. Wśród licznych stoisk łatwo można było dostrzec stanowisko straży miejskiej.

Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki przygotowali jak zwykle konkursy wiedzy o bezpieczeństwie, w których poprawne odpowiedzi nagradzali drobnymi gadżetami. Uczyli także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rozdawali odblaski, materiały edukacyjne oraz torebki na psie nieczystości. Chętni mogli pospacerować w alkogoglach (czyli specjalnych okularach, przez które patrzy się na świat oczyma osoby nietrzeźwej). Były miejskie draby, czyli strażnicy w historycznych strojach z XVII wieku oraz Lew Leoś, który zabawiał nie tylko najmłodszych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się nasz nowy radiowóz. Bardzo nowoczesny, elektryczny pojazd został zakupiony przez miasto i przekazany straży miejskiej do użytkowania. Goście festynu chętnie wsiadali do auta, oglądali je od środka i z zewnątrz.

Znakomita, wspólna zabawa trwała pięć godzin.

Zobacz także relację z Otwartego Dnia Rady Miasta w ubiegłym roku

Poprzedni artykułOstatnie pożegnanie Naszej Koleżanki Następny artykułStrażnicy na festynie w Kokoszkach