Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Ścieżka rowerowa to nie parking!Parkujesz na drodze dla rowerów? To może skończyć się pouczeniem lub nawet mandatem! Od kilkunastu dni strażnicy miejscy z Referatu I zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy zdają się nie zauważać ścieżek dla jednośladów. Akcja prowadzona jest na wniosek części mieszkańców, którzy domagają się bardziej rygorystycznego traktowania tych, którzy lekceważą przepisy i na drogach dla rowerów urządzają sobie parkingi.

Działania prowadzone są od 28 sierpnia przez patrol drogowy z Referatu I na terenie Śródmieścia. Funkcjonariusze ostrzegają, informują i edukują. W najbardziej drastycznych przypadkach sięgają po bloczek mandatowy. Od chwili rozpoczęcia akcji tylko na ulicy Rzeźnickiej mundurowi pozostawili 16 kierowcom informację o popełnionym wykroczeniu. Były także trzy pouczenia i trzy mandaty karne. W siedmiu przypadkach na koła niewłaściwie zaparkowanych aut nałożone zostały blokady.

Za pozostawienie auta na ścieżce rowerowej grozi mandat w wysokości stu złotych oraz jeden punkt karny. Prowadzona przez strażników akcja potrwa co najmniej do połowy września.

Poprzedni artykułPiecki-Migowo: Porozmawiaj także ze strażnikami Następny artykułDzień Brętowa ze strażnikami