Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Strażnicy wśród NiepokonanychDzień Niszczenia Złych Wspomnień w Gdańsku. Imprezę na Targu Węglowym w ramach V Dnia Niepokonanych zorganizowano głównie z myślą o seniorach i osobach niepełnosprawnych. Jednak udział w niej mógł wziąć każdy! Pośród licznych stoisk, na których oferowano różne atrakcje, stanął także namiot straży miejskiej.

Wspólna zabawa w piątek 28 sierpnia rozpoczęła się o godzinie 10:00. Program pękał w szwach od atrakcji! Odbyły się liczne prezentacje, pokazy, konkursy i występy. Chętni mogli skosztować przysmaków regionalnej kuchni.

W jednym z namiotów odbywało się niszczenie złych wspomnień. Wszystko to, co chcielibyśmy z siebie wyrzucić lub o czym wolelibyśmy zapomnieć, należało napisać na talerzu, a potem go rozbić. Fakt ten był potwierdzany certyfikatem. Chętnych do oczyszczenia się ze złych emocji oczywiście nie brakowało!

Obok ustawili swój namiot strażnicy miejscy z Referatu Profilaktyki. Rozdawali materiały informacyjne i edukacyjne, torebki na psie nieczystości, odblaski oraz drobne gadżety. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie, nieco starsi popatrzeć na świat przez alkogogle. Specjalne okulary pozwalają na trzeźwo przekonać się, co widzi i jak postrzega otoczenie osoba pod wpływem alkoholu. Do zdjęć z uczestnikami festynu bardzo chętnie ustawiał się nasz Lew Leoś.

Gwiazdą na scenie była Monika Kuszyńska, tegoroczna polska reprezentantka w konkursie piosenki Eurowizji. Oprócz niej wystąpili także: Pstrong Orkiestra, zespół ludowy z Kaszub i młodzieżowy zespół, który wykonał przeboje z lat 50., 60. i 70. Odbyły się pokazy: mody dla seniorów (Strefa 50+) oraz iluzji i czarów.

W strefie medycznej ustawiony był krwiobus, w którym każdy mógł honorowo oddać krew dla dzieci z Pomorza. Poza tym mierzono w nim ciśnienie oraz poziom cholesterolu i cukru. W strefie ucznia rozdawano pierwszakom tornistry. Z kolei w strefie bezpieczeństwa prowadzono naukę prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa. Do dyspozycji uczestników imprezy był także symulator zderzeniowy. Natomiast straż pożarna udostępniła wysięgnik, z którego można było popatrzeć na Gdańsk z wysokości.

Dzień Niszczenia Złych Wspomnień w Gdańsku został zorganizowany przez Fundację Sztuka Życia – Niepokonani oraz Miasto Gdańsk.

Poprzedni artykułBardzo droga libacja Następny artykułUroczystości na Westerplatte z udziałem strażników