Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Monitoring wypatrzył marihuanęSiedzieli na ławce, mieli przy sobie podejrzane paczuszki. Była noc. Myśleli, że nikt ich nie widzi, jednak mylili się. Byli w oku kamery miejskiego monitoringu. Chwilę później na miejscu pojawiła się policja.

Noc z wtorku na środę, 19 sierpnia, kilka minut po północy. Na ławeczce nieopodal przystanku SKM Żabianka siedzi dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich nerwowo rozgląda się wokół siebie, a potem wyjmuje z kieszeni małe zawiniątko i chowa je do skarpety. Scenę tę obserwuje na ekranie operator miejskiego monitoringu.

Informacja o podejrzanym zachowaniu dwóch panów od razu trafia do oficera dyżurnego policji. Ten natychmiast wysyła na miejsce patrol. Funkcjonariusze najpierw legitymują młodzieńców, a potem ich przeszukują. Przy jednym znajdują zawiniątka, w których mogą być środki odurzające. Mężczyźni zostają zatrzymani i przewiezieni do komisariatu.

Jak poinformowała nas podkomisarz Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, badania potwierdziły, że w zawiniątkach była marihuana. Jednemu z mężczyzn postawiono zarzuty. Za posiadanie narkotyku grozi mu do trzech lat więzienia.

Poprzedni artykułPodziel się przepisem i zostań współautorem sąsiedzkiej książki kucharskiej Następny artykułNapad na stacji paliw, sprawcy ujęci