Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Weekendowe kontrole w centrum GdańskaWzmożone kontrole prowadzili funkcjonariusze Wydziału Dzielnic Gdańsk Centrum popołudniami, wieczorami i w nocy (służby wydłużone do godz. 2:00) od piątku 12 czerwca do niedzieli 14 czerwca. Każdego dnia w akcji uczestniczyły cztery patrole. Strażnicy zwracali szczególną uwagę na to, co działo się wokół lokali gastronomicznych.

W takich miejscach do najczęściej popełnianych wykroczeń należą: zakłócanie ładu i porządku, spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych. Mundurowi z Referatów I i II sprawdzali też identyfikatory, które uprawniają kierowców do wjazdu na teren Strefy Ograniczonej Dostępności.

W ciągu trzech dni uczestniczący w akcji strażnicy podjęli 196 interwencji: nałożyli 100 mandatów karnych i udzielili 87 pouczeń. Założyli blokady na koła czterech niewłaściwie zaparkowanych aut, zgłosili potrzebę odholowania dwóch pojazdów, dwie osoby odwieźli do pogotowia socjalnego. Jedna ze spraw znajdzie swój finał w sądzie.

Podobne akcje będą prowadzone w sezonie letnim w każdy weekend.

Poprzedni artykułChciał zaoszczędzić 18 złotych, trafił za kraty Następny artykułAuto spłonęło na skrzyżowaniu