Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Ranna rowerzystka pod opieką strażnikówLeżącą na jezdni rowerzystkę zauważyli strażnicy miejscy w Oliwie. Kobieta miała rozciętą głowę. Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy, wezwali też pogotowie. Poszkodowana nie umiała powiedzieć jak doszło do wypadku.

W środę 27 maja po godzinie 16:00 patrol z Referatu IV jechał ulicą Bytowską. Na wysokości Dworu Oliwskiego mundurowi zauważyli leżącą na jezdni kobietę z rozciętą głową, z rany sączyła się krew. 31-latka skarżyła się na ból głowy i drętwienie prawej ręki. Nie pamiętała co się stało i w jakich okolicznościach upadła.

Strażnicy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Zabezpieczyli rany i zatamowali krwawienie. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją wezwali pogotowie ratunkowe.

Inny rowerzysta, który był na miejscu zdarzenia powiedział funkcjonariuszom, że kobieta jechała za nim. Gdy się odwrócił, leżała już na ziemi. W tym czasie obok nich nie przejeżdżał żaden pojazd.

Poszkodowaną zabrała do szpitala karetka pogotowia. Strażnicy natomiast powiadomili o wypadku męża 31-latki. Zabezpieczyli także jej rower.

Poprzedni artykułBrętowo: Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Następny artykułWandal zatrzymany