Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Straż na Dniu Otwartym Klas PolicyjnychKilkuset uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego regionu uczestniczyło w II Pomorskim Dniu Otwartym dla Klas Policyjnych. Spotkanie odbyło się w piątek 22 maja na terenie Oddziału Prewencji Policji KWP przy ulicy Harfowej w Gdańsku. Wzięła w nim udział także reprezentacja Straży Miejskiej.

Stoisko, przy którym można było porozmawiać z funkcjonariuszami Referatu Profilaktyki, cieszyło się bardzo dużym powodzeniem. Padało wiele pytań o pracę w straży, zasady rekrutacji i obowiązki strażników. Duże zainteresowanie młodych ludzi budziły środki przymusu bezpośredniego. Prawdziwą furorę robiły kajdanki – opowiada z uśmiechem starszy inspektor Tomasz Siekanowicz. Zainteresowani mogli uzyskać wszelkie informacje na temat trwającej właśnie rekrutacji do humanistyczno-samorządowej klasy o profilu straży miejskiej, która powstała w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku.

W Dniu Otwartym brała udział młodzież ze szkół w Malborku, Lęborku, Słupsku i Kwidzynie. Byli też goście z Pasłęka w województwie warmińsko-mazurskim. Gdańsk reprezentowały: Gimnazjum nr 34 oraz IV LO z Nowego Portu.

Oprócz policji i straży miejskiej w imprezie uczestniczyli też przedstawiciele innych służb mundurowych: straży pożarnej, żandarmerii wojskowej oraz urzędu celnego.

Poprzedni artykułBrętowo: Porozmawiaj także ze strażnikami! Następny artykułNarkotyczny amok nad Motławą