Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Akcja „Pupil” w BrętowieMogłoby się wydawać, że każdy właściciel psa doskonale zna swoje obowiązki – wciąż jednak nie brakuje osób, którym zdarza się „zapominać” o ich codziennych powinnościach. I właśnie z myślą o takich ludziach strażnicy organizują akcję „Pupil” w kolejnej gdańskiej dzielnicy.

Tym razem przez kolejne trzy dni (20-22 maja) dwa specjalne patrole z Referatu V pojawią się w Brętowie. Mundurowi przede wszystkim zwrócą uwagę na to, czy posiadacze czworonogów sprzątają po swoich podopiecznych. Zainteresują się także psami wyprowadzanymi bez smyczy i kagańca. Będą przypominać, pouczać, wręczać torebki na psie odchody – a gdy nie poskutkują prośby, sięgną po bloczki mandatowe. Za niesprzątanie po swoim pupilu można dostać mandat od 20 do 500 złotych.

Obowiązek usuwania zanieczyszczeń powodowanych przez psy został szczegółowo określony w Uchwale nr VI/95/15 Rady Miasta Gdańska z dnia 26 lutego 2015 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdańska. Egzekwowanie przestrzegania zapisów tej uchwały jest jednym z priorytetów działalności Straży Miejskiej w Gdańsku.

Czytaj także:
Posprzątaj po swoim psie – czyli „Razem dbamy o Nasze Miasto”.

Poprzedni artykułMaratończyk w asyście strażników Następny artykułPłomienie w lesie