Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Akcja ''Pupil'' na JasieniuDo sprzątania po swoich pupilach strażnicy miejscy przekonują mieszkańców od dawna. Informują, przypominają, pouczają, wręczają torebki na psie nieczystości, a w przypadku najbardziej opornych właścicieli czworonogów sięgają także po bloczki mandatowe.

Tym razem tego typu działania były podejmowane na gdańskim Jasieniu w dniach 28 – 30 kwietnia. Funkcjonariusze z Referatu V skoncentrowali się na przeciwdziałaniu problemowi wyprowadzania psów bez smyczy i kagańca, jak również zanieczyszczenia osiedla psimi odchodami.

Problem ten podnoszony był na większości spotkań z mieszkańcami, a ostatnio także w interpelacji nr 53/15 Radnych Miasta Gdańska: p. Beaty Jankowiak oraz p. Piotra Borowskiego.

Obowiązek usuwania zanieczyszczeń powodowanych przez psy został szczegółowo określony w Uchwale nr VI/95/15 Rady Miasta Gdańska z dnia 26 lutego 2015 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdańska. Egzekwowanie przestrzegania zapisów w/w uchwały jest jednym z najważniejszych priorytetów działalności Straży Miejskiej w Gdańsku.

W trakcie działań funkcjonariusze dyscyplinowali mieszkańców, którzy nie byli zainteresowani sprzątaniem po swoich psach, a wszystkim zainteresowanym wręczali materiały informacyjne dotyczące kwestii porządkowych.

Więcej o tym, dlaczego warto sprzątać po pupilach przeczytać można tutaj – Posprzątaj po swoim psie – czyli „Razem dbamy o Nasze Miasto”.

Poprzedni artykułRowerzyści i biegacze, czyli trudna współpraca Następny artykułFinał konkursu „Jestem bezpieczny na drodze”