Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Altana w ogniu

Płonie altana, w której są dwie butle z gazem! Taką informację dostali strażnicy miejscy, gdy dotarli do miejsca pożaru na gdańskim Jasieniu. Sprawa była poważna. Aby zminimalizować zagrożenie, funkcjonariusze zabezpieczyli teren i dopilnowali, by nikt postronny nie zbliżał się do ognia.

Była środa, 7 stycznia, około godz. 10:00. Patrol straży miejskiej z Referatu V, którzy szedł ulicą Jasieńską, zauważył dym. Jak się okazało, w ogniu stała pobliska altana działkowa.

Od mieszkańców funkcjonariusze dowiedzieli się, że w obiekcie zazwyczaj koczują osoby bezdomne. Jednak w chwili, gdy wybuchł pożar, na szczęście nikogo nie było w środku. Wiadomo było natomiast, że w płonącej altanie są dwie butle z gazem! W związku z zagrożeniem eksplozją, strażnicy natychmiast odsunęli wszystkich na bezpieczną odległość i w oczekiwaniu na przybycie straży pożarnej, którą wezwali sąsiedzi, zabezpieczali teren.

Kilka minut później na miejsce dotarły trzy jednostki gaśnicze. Skuteczna walka z ogniem nie trwała długo, zagrożenie minęło. Wówczas za zgodą dowódcy akcji ratowniczej strażnicy miejscy wrócili do patrolowania swojego rejonu.

Poprzedni artykułMiejskie draby strzegły Trzech Króli Następny artykułMiał być zysk, jest mandat