Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Weekend ze strażnikamiRozstrzygnięcie konkursu „Zaczarowane święta”, a także okazja do podnoszenia świadomości ekologicznej mieszkańców Gdańska. W obu wydarzeniach brali udział funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki.

W sobotę w Centrum Zabaw dla dzieci Loopy’s World przy al. Grunwaldzkiej odbyła się zabawa mikołajkowa w trakcie której najmłodsi otrzymali upominki za wzięcie udziału w konkursie plastycznym „Zaczarowane święta” zorganizowanym przez Komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku, Leszka Walczaka. Dzieci chętne do wzięcia udziału w zmaganiach miały do wykonania kartkę świąteczną, która nawiązuje do świąt Bożego Narodzenia. Autorem najciekawszej pracy został Artur Aleszewicz, a tuż za nim znalazły się Olga Gruchała oraz Olga Stasiak. Nagrody wręczył niezawodny Lew Leoś – oficjalna maskotka Straży Miejskiej w Gdańsku.

W niedzielę funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki wzięli udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Fundację ARMAAG w ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej „Czyste powietrze dla Gdańska”. Festyn odbył się na terenie parku przy stacji pomiarowej AM1 Gdańsk przy ul. Powstańców Warszawskich. Celem edukacyjnym kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Gdańska w zakresie szeroko rozumianej ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami.

Promowane były ekologiczne źródła ciepła oraz kształtowanie zachować prozdrowotnych. Strażnicy miejscy mieli dla mieszkańców Eko-Kodeksy. W przewodniku można znaleźć zasady odnoszące się do czystości na posesjach, obowiązków osób posiadających zwierzęta domowe czy spalania oraz utylizacji odpadów. W przygotowanym materiale znajdują się również dane teleadresowe jednostek oraz instytucji służących merytorycznym wsparciem w zakresie opisywanej w kodeksie tematyki. Nie zabrakło także specjalnych toreb na psie odchody, które cieszyły się sporym powodzeniem wśród osób odwiedzających piknik.

Poprzedni artykułFinał III edycji konkursu „Jestem bezpieczny na drodze” Następny artykułWyniki I etapu VIII Olimpiady!