Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Ostry ból, szybka pomoc

Mężczyzna skarżył się na ból w kratce piersiowej, a po chwili stracił przytomność. Funkcjonariusze z Referatu V zachowali jednak zimną krew i wykazali się pełnym profesjonalizmem oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym około godziny 12:40. Wtedy właśnie funkcjonariusze z Referatu V patrolując teren parku w rejonie ul. Łódzkiej zauważyli leżącego na jednej ze ścieżek mężczyznę, który skarżył się na intensywny ból brzucha i kłucie w klatce piersiowej.

Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe jednak już kilka chwil później sytuacja stała się dramatyczna. Mężczyzna stracił przytomność, a jego czynności życiowe zanikały. Tętno i oddech nie były wyczuwalne.

Strażnicy natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i rozpoczęli resuscytację. Działania były kontynuowane, aż do momentu przyjazdu na miejsce specjalistycznej karetki. Poszkodowany mężczyzna odzyskał czynności życiowe i został przetransportowany do jednego z gdańskich szpitali.

Poprzedni artykułBiałe wstążki na czarnych mundurach Następny artykułZ mieszkańcami i dla mieszkańców, czyli straż miejska na piątkę