Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Znamy zwycięzców Konkursu Fotograficznego!W sobotę, 11 października, w siedzibie Straży Miejskiej w Gdańsku przy ul. Elbląskiej 54/60 odbył się finał II edycji Konkursu Fotograficznego „Bezpieczeństwo na Wakacjach”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Zanim jednak mogło do tego dojść Komisja Konkursowa spotkała się 8 października i wyłoniła spośród ponad 50 prac jakie napłynęły na Konkurs te najlepsze. Zadanie nie było łatwe ponieważ praktycznie wszystkie zdjęcia przedstawiały interesującą historię, a także zwierały istotny element jakim był aspekt wakacyjnego bezpieczeństwa. Jury, któremu przewodniczył Maciej Kosycarz, fotoreporter związany z Gdańskiem, musiało jednak podjąć decyzje i wyłonić garstkę tych najlepszych i najciekawszych ujęć.

W trakcie ostatniego etapu naszego przedsięwzięcia pojawili się praktycznie wszyscy finaliści razem ze swoimi rodzicami. Uroczystość prowadziły: Agnieszka Solecka, Kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku oraz Marzena Kocik z Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego.   Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 10 oraz od lat 11 do lat 16.

Laureaci w kategorii do lat 10:

  1. Bartosz Krysiak
  2. Jan Rugała
  3. Julia Barańska

Laureaci w kategorii od lat 11 do lat 16:

  1. Oliwia Gierszewska
  2. Blanka Dymiter
  3. Katarzyna Karpińska

Wyróżnienie:

  1. Jakub Kryszeń

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. aparaty cyfrowe oraz albumy

Głównym organizatorem konkursu była Straż Miejska w Gdańsku.

Partnerzy:

Fotorelacja – Finał Konkursu Fotograficznego

Poprzedni artykułLwy w gdańskim ZOO! Następny artykułLepkie ręce na skwerze