Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Zakup kontrolowanySprzedaż alkoholu nieletnim to przestępstwo co dla wielu nastolatków jest niezwykle uciążliwe. Młodzi ludzie starając się obejść przepisy pożyczają dowody osobiste od starszych kolegów, a nawet podrabiają legitymacje szkolne. Niekiedy również trafiają na „życzliwego” dorosłego, który chcąc pomóc zakup wyskokowych trunków bierze na swoje barki…

Świadkami takiego wsparcia byli w ostatni poniedziałek funkcjonariusze z Referatu I. Kilka minut po godzinie 15 strażnicy przechodząc w rejonie parkingu znajdującego się przy ul. Długie Ogrody byli świadkami niecodziennej transakcji. Grupa nastolatków na rowerach przekazywała zwinięte banknoty jednemu z mężczyzn. Osoba ta po otrzymaniu pieniędzy ruszyła do pobliskiego sklepu monopolowego. Za nią podążyli młodzi ludzie.

Strażnicy podejrzewali jaki ciąg dalszy będzie miała ta historia i faktycznie intuicja ich nie myliła. Mężczyzna po kilku minutach opuścił sklep z kilkoma butelkami piwa, które następnie włożył do plecaka jednego z nastolatków. Funkcjonariusze mieli już wystarczająco dowodów na to, by podjąć interwencje.

Nastolatkowie na widok mundurowych chcieli w szybkim tempie oddalić się z rejonu sklepu jednak strażnicy szybko temu zapobiegli i przystąpili do legitymowania zgromadzonych. Szybko okazało się, że jeden z młodych ludzi jest nieletni. W związku z zaistniałą sytuacją mężczyzna, który dokonał zakupu alkoholu może mieć spore problemy za naruszenie art. 208 Kodeksu Karnego: „Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Poprzedni artykułSrebrem w ustach nie tylko mowa Następny artykułPiękne wspomnienia czy mandat? Zadbaj o właściwe pamiątki z wakacji