Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Pierwsza pomoc przy ''Zielonym Rynku''Zimna krew, umiejętność postępowania w trudnych sytuacjach, a także znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – takie walory bez wątpienia posiadają funkcjonariusze z Referatu IV.

W dniu wczorajszym około godziny 12:00 do strażników patrolujących rejon popularnego targowiska „Zielony Rynek” podbiegł mężczyzna i poprosił o pomoc, ponieważ jeden z pracowników ochrony bazaru bardzo źle się czuje.

Mundurowi natychmiast udali się na wskazane miejsce gdzie przebywał młody mężczyzna, który uskarżał się na bardzo silny i piekący ból zlokalizowany w okolicy mostka. Objawy – oprócz bólu wyraźna była bladość skóry oraz mocne pocenie –  z dużym prawdopodobieństwem wskazywały na zawał mięśnia sercowego. Bez wątpienia na miejscu potrzebna była karetka.

Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, a w czasie oczekiwania na przyjazd medyków kontrolowali czynności życiowe poszkodowanego. Pogotowie, które przybyło na miejsce przetransportowało mężczyznę do pobliskiego szpitala.

Poprzedni artykułNielegalny handel: nieuczciwy, uciążliwy, niebezpieczny… Następny artykułChcieli ukraść, plany pokrzyżowała im straż