Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Pieniądze dla WOŚP, atrakcje dla zwycięzców licytacji

Wygrana aukcja, pieniądze przekazane na szczytny cel, a w zamian atrakcje zapewnione przez Straż Miejską w Gdańsku. Na początku lipca naszą siedzibę odwiedzili Pani Anita wraz z Panem Arturem, który w ramach licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproponował najwyższą stawkę za spędzenie dnia z patrolem wodnym naszej formacji.

Aukcja odbyła się na początku roku. Z oferty można było skorzystać w wybranym terminie. Pani Anita z Panem Arturem, mieszkańcy Wielkopolski, zdecydowali się na początek wakacji i rozpoczęli sezon letni od wizyty w Gdańsku. W Trójmieście spędzili sześć dni – część tego czasu w naszym towarzystwie, natomiast resztę pobytu zorganizowali sobie na własną rękę. Przy okazji zrealizowali inną wylicytowaną na rzecz WOŚP nagrodę: rejs żaglowcem „Generał Zaruski”. Odwiedzili też oczywiście najciekawsze miejsca w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Przygodę z gdańską Strażą Miejską Goście rozpoczęli od pobytu w naszej siedzibie. Zobaczyli gdzie i jak pracujemy, mieli okazję przekonać się jakiego wyposażenia używają na co dzień strażnicy, poznali też najważniejsze fakty z historii formacji.

Kolejnym punktem programu była wizyta na Stanowisku Kierowania Prewencją. Przyjmujemy tam telefony z interwencjami mieszkańców. Stamtąd przekazywane są też dyspozycje i zadania dla poszczególnych patroli. Na dużych ekranach można śledzić obraz z kamer miejskiego monitoringu. Pokazaliśmy Gościom jak działa nasz system i jak w praktyce wygląda postępowanie ze zgłoszeniami przekazywanymi na alarmowy numer 986.

W budynku Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie działa Stanowisko Kierowania Prewencją, mieści się także sztab systemu „Tristar”. Udało nam się zajrzeć do sąsiadów i pokazać Gościom jak będzie funkcjonował zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście.

Wreszcie przyszedł czas na główny punkt programu, czyli wspólny patrol wodny na pokładzie łodzi hybrydowej model Parker 6100 o mocy 150 koni mechanicznych. Pani Anita i Pan Artur, wyposażeni w kamizelki ratunkowe, wyruszyli w rejs z gdańskiej mariny wraz funkcjonariuszami Anną i Grzegorzem. Gospodarze opowiadali, Goście podziwiali i robili zdjęcia. A było co oglądać! Długie Pobrzeże, stocznie, port, Twierdza Wisłoujście, latarnia w Nowym Porcie, Westerplatte prezentują się od strony wody naprawdę imponująco i potrafią wzbudzić nie lada zachwyt! Tym bardziej, że pogoda okazała się bardzo łaskawa: pięknie świeciło słońce, wiał lekki wiatr, woda była bardzo spokojna. Warunki wręcz idealne, by wybrać się w taki rejs.

Niezapomnianie wrażenia! – mówiła po wycieczce pani Anita. Mogłam zobaczyć Gdańsk z innej perspektywy, inaczej spojrzeć na zabytki i obiekty, które zazwyczaj ogląda się z ulicy – dodała.

Pan Artur powiedział nam natomiast, że co roku stara się dorzucić swoją cegiełkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczytny cel i odrobina przyjemności – podkreślił. Wizytę w gdańskiej Straży Miejskiej podsumował krótko: Nie spodziewałem się aż tylu atrakcji. Było warto! Polecam każdemu…

Na pewno będziemy częściej wpadać do Trójmiasta! – podkreślali zgodnie nasi Goście.

Pani Anita uczy biologii i przyrody w szkole podstawowej oraz w gimnazjum. Pan Artur pracuje jako informatyk. Prywatnie jest miłośnikiem żeglarstwa i sportów ekstremalnych.Poprzedni artykułSamochodowe problemy Następny artykułZostań strażnikiem miejskim