Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Agata Buksińska zwyciężyła w I edycji Konkursu Wiedzy o Straży Miejskiej „Bez strachu, ale z rozwagą”.

Finał przedsięwzięcia odbył się dzisiaj w siedzibie Straży Miejskiej w Gdańsku. Droga do ostatniego etapu konkursu nie była łatwa – w każdą sobotę maja na stronie internetowej konkurs.strazmiejska.gda.pl publikowane były zestawy 10 pytań, na które należało odpowiedzieć. Dotyczyły one przede wszystkim uprawnień i historii naszej formacji. Pod uwagę były brane nie tylko prawidłowe odpowiedzi uczestników, ale również czas w jakim zostały udzielone.

Do finału zakwalifikowano 4 osoby jednak tylko dwoje z nich przybyło dziś do budynku znajdującego się przy ul.Elbląską 54/60 gdzie mieści się siedziba gdańskiej straży miejskiej. Agata Buksińska oraz Katarzyna Karpińska, które postanowiły spróbować swoich sił w ostatnim etapie konkursowych zmagań najpierw losowały zestaw składających się z 3 pytań, a później nie pozostała już tylko chwila zastanowienia i dobra odpowiedź.

Po kilku minutach wszystko było już jasne – Agata Buksińska odpowiedziała dobrze na 3 pytania natomiast Katarzyna Karpińska miała jedno niewielkie potknięcie.

Laureatki otrzymały od straży miejskiej drobne upominki, ale najważniejszy jest fakt, że swoją postawą pokazały prawdziwą intelektualną siłę młodych mieszkańców Gdańska.

Gratulujemy!

Poprzedni artykułNie palimy, nie pijemy Następny artykuł„Wiem – nie niszczę, tworzę” już szósty raz