Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Pierwsza pomoc przy ul. Długiej

Funkcjonariusze Straży Miejskiej pomogli kobiecie, która w samym centrum Gdańska straciła przytomność.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca krótko przed godziną 18. Funkcjonariusze z Referatu I patrolując okolice kina Neptun usłyszeli dość dziwny hałas – okazało się, że starsza kobieta straciła przytomność. Mundurowi natychmiast pobiegli do niej międzyczasie wzywając pogotowie ratunkowe. Poszkodowana została ułożona w pozycji bocznej ustalonej, a strażnicy kontrolowali jej czynności życiowe – kobieta była nieprzytomna, ale oddychała.

Aby udzielić wsparcia funkcjonariuszom na miejscu pojawił się zmotoryzowany patrol strażników z Referatu II. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych dzięki czemu szybko przedostali się przez gęsty ruch komunikacyjny i trafili na wskazane miejsce. Niestety, stan kobiety pogarszał się – po chwili przestała ona oddychać, a jej tętno nie było wyczuwalne.

Mundurowi przystąpili do resuscytacji oraz masażu serca. Działania mające na celu uratowanie życia i zdrowia kobiecie były prowadzone aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Medycy po przybyciu na miejsce przejęli od funkcjonariuszy prowadzenie reanimacji, a następnie przewieźli kobietę do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Wysoka wilgotność powietrza oraz zmienne warunki biometeorologiczne mogą na wiele osób wpływać niekorzystnie dlatego zachęcamy, by w przypadku kiedy jesteśmy świadkami tego typu zdarzenia jak powyżej przedstawione zachować przede wszystkim zimną krew i o sytuacji poinformować służby ratunkowe. Numery kontaktowe są następujące:

  • Straż Miejska – 986
  • Policja – 997
  • Straż Pożarna – 998
  • Pogotowie Ratunkowe – 999
  • Europejski Numer Alarmowy – 112

Poprzedni artykułKabli elektrycznych się nie kradnie Następny artykułStatystyka: maj 2014