Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Święto Miasta już 24 maja!

„Gdańskie dzielnice i ich tajemnice”. – tak brzmi hasło tegorocznej, 10 już edycji „Święta Miasta”. Impreza odbędzie się w najbliższa sobotę.

Głównym punktem obchodów będzie Targ Węglowy, gdzie już od godzin porannych będzie można wziąć udział w IX Rodzinnym Biegu Gdańszczan. Kolejną atrakcją dla rodzin będzie mega-gra z przestrzenną planszą oraz możliwość poznania bliżej historii gdańskich dzielnic na stoiskach osad dzielnicowych. Na Targu stanie scena muzyczna, na której wystąpią cheerleaderki, zespoły wokalno-muzyczne z Pałacu Młodzieży, zespół tańca szkocko-irlandzkiego ”Trebraruna”, zespół pieśni i tańca UG – „Jantar”, chór Sceny Muzycznej oraz zespół „Słowiańska dusza”.

Na scenie pod Zieloną Bramą wykonane zostaną dawne i najnowsze gdańskie kompozycje na chóry, carillon i kwintet dęty blaszany. A po koncercie odbędzie się parada Wiwat Gdańsk! Wiwat Rzeczpospolita!, upamiętniająca nadanie Gdańskowi w 1457 roku licznych przywilejów przez polskiego króla Kazimierza Jagiellończyka.

W Parku Świętopełka (w obrębie placu w kwartale ulic: Szerokiej, Grobla II, Świętojańskiej i Szklary) odbędzie się miejski piknik.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Gdańska – www.gdansk.pl

Poprzedni artykułMartwa sarna w Opływie Motławy Następny artykułEwakuacja budynku we Wrzeszczu. Skrzynka gazowa w ogniu!