Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Napięcie na ul. ZielonejZalewani sąsiedzi, „typki spod ciemnej gwiazdy” oraz nielegalny pobór prądu… Sporo problemów, ale Straż Miejska była na miejscu.

A dokładniej – funkcjonariusze z Referatu I. Zdarzenie, w którym brali udział funkcjonariusze miało miejsce 13 maja około godziny 10. Wtedy właśnie strażnicy udali się na ul. Zieloną na gdańskim Śródmieściu i tam wspólnie z pracownikami Biura Obsługi Mieszkańców asystowali przy komisyjnym wejściu do jednego z lokali przy ul. Zielonej 19. Powodem interwencji była awaria, na skutek której woda zalewała lokatorów. Dodatkowym problemem był fakt, że – według relacji mieszkańców posesji – w lokalu, w którym doszło do usterki nie przebywa główny najemca, a zamieszkują je osoby o wątpliwej reputacji…

W trakcie awaryjnego otwierania drzwi do lokalu, którego dokonywali pracownicy techniczni BOM-u uwagę strażników zwrócił kabel poprowadzony – niezwykle nieudolnie – przy górnej futrynie i wiszący wzdłuż ściany klatki schodowej, a dochodzący bezpośrednio do skrzynki elektrycznej.

Wniosek z obserwacji mógł być tylko jeden – to samoróbka i tym samym kradzież energii elektrycznej! Na takie zachowanie zgody być nie może o czym funkcjonariusze Straży Miejskiej poinformowali administratora budynku.

Zawiadomiono również Policję, której funkcjonariusze po przybyciu na miejsce przejęli prowadzenie dalszych czynności w sprawie.

Poprzedni artykułTurniej „Jestem Bezpieczny” pod patronatem Straży Miejskiej Następny artykułZ troską o zwierzaki