Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Pupil bliski naszym sercomStąd też kolejna odsłona akcji mającej na celu przypomnieć mieszkańcom Gdańska jak należy opiekować się swoimi zwierzętami.

Działania pod kryptonimem „Pupil” będą prowadzone w dniach 12 – 14 maja, a ich zasięgiem zostaną objęte dzielnice Gdańska, na których pracują funkcjonariusze z Referatu V i VI – m.in. Orunia – Św Wojciech – Lipce, Ujeścisko, Jasień, Chełm, Olszynka, Przeróbka i Stogi.

Podczas patroli strażnicy zwrócą szczególną uwagę na to, czy właściciel sprząta po psie, oraz czy wyprowadza go na smyczy lub w kagańcu. Przypominamy również, że nie można wyprowadzać czworonogów na place zabaw co niestety nadal ma miejsce na wielu gdańskich dzielnicach. Właściciel zwierzęcia powinien również pamiętać o szczepieniu oraz rejestracji swojego pupila.

Niezastosowanie się do powyższych zasad może grozić grzywną do 500 złotych.

O obowiązkach właścicieli psów można przeczytać w zakładce Często Zadawane PytaniaJakie mam obowiązki jako właściciel psa?

Poprzedni artykuł"Bez strachu, ale z rozwagą" – konkurs wiedzy o Straży Miejskiej Następny artykułCentrum Hewelianum - wielkie otwarcie