Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

W Gdańsku się nie zgubisz

Czujne kamery Referatu Monitoringu Straży Miejskiej pomogły w odnalezieniu obywatelki jednego z państw Unii Europejskiej. Sprawa była niezwykle poważna, ponieważ kobieta ma problemy z pamięcią.

W dniu 24 kwietnia około godziny 20:00 operatorzy obsługujący system kamer obejmujący swoim zasięgiem gdańskie Śródmieście zostali poinformowani przez dyżurnego jednego z komisariatów o zaginięciu turystki w rejonie Długiego Pobrzeża. Dodatkowym problemem były zaburzenia pamięci, na które cierpi kobieta.

Operatorzy dokonali przeglądu zapisu kamer znajdujących się w pobliżu miejsca, w którym zaginiona kobieta była widziana po raz ostatni. W wyniku intensywnych działań i konsultacji z mężem turystki udało się ustalić rysopis kobiety. Pracownicy Referatu Monitoringu wiedzieli więc jak wygląda osoba, na którą powinni zwracać szczególną uwagę podczas obserwacji.

Przełom w poszukiwaniach nastąpił 25 kwietnia około godziny 2:50. Wtedy to właśnie jeden z pracowników Referatu Monitoringu analizując sytuację na ul. Mariackiej zauważył zaginioną kobietę idącą w stronę Długiego Pobrzeża!

O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomiono dyżurnego pobliskiego komisariatu Policji oraz męża kobiety. Po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności służbowych odnaleziona turystka została przekazana pod opiekę rodziny.

Poprzedni artykułPobicie przy ul. Powstańców Warszawskich Następny artykułZapomniał o akcyzie