Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Wspólne działanie na rzecz Ziemi ponownie na Placu Waryńskiego w Gdańsku Wrzeszczu, gdzie w piątek, 25 kwietnia, każdy może wziąć udział w sadzeniu kwiatów. Łopaty w ziemie wbijamy o 13.30. Zapraszamy!

Troska o czystość i porządek to główne zadanie straży gminnych. Każdego roku gdańscy strażnicy podejmują kilka tysięcy interwencji związanych z zaśmieceniem miejsca publicznego. Oprócz reagowania na popełniane wykroczenia Straż Miejska angażuje się w działania profilaktyczne kształtujące postawy ekologiczne. Wydarzeniem obecnym w kalendarzu gdańskich strażników od kilku lat, jest wspólne z mieszkańcami sprzątanie i sadzenie kwiatów na Placu Waryńskiego w Gdańsku Wrzeszczu.

Tegoroczne działania odbędą się w piątek, 25 kwietnia o godz. 13.30.

Kolejny raz chcemy wspólnie z mieszkańcami obchodzić Dzień Ziemi – mówi Dorota Gwizdalska Inspektor ds. ochrony środowiska. Liczymy, że poprzez wspólne działania praktyczne mieszkańcy będą chętniej angażować się w sprawy dzielnicy w której żyją – dodaje. Narzędzia ogrodnicze oraz kwiaty dla osób chcących partycypować we wspólnej akcji dostępne będę na miejscu.

Organizatorzy:

  1. Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny
  2. Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście
  3. Straż Miejska w Gdańsku
Poprzedni artykułPsu na ratunek Następny artykułCzyściej na Oruni Górnej i Czterech Porach Roku