Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Maskotki straży

Straż Miejska zaangażowała się w udział w „Akcji MIŚ”. Strażnicze lwy razem z uczniami SP 61 przemaszerują Traktem Królewskim.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem „Akcji MIŚ”: Nie bij mnie- kochaj mnie! jest zwrócenie uwagi na poważny problem przemocy wobec dzieci. Nie raz zdarzało się, że do szpitali dla których zakupiono ratowniczy sprzęt medyczny w ramach WOŚP trafiały dzieci pokrzywdzone przez dorosłych. Protestując przeciwko tej sytuacji, a tym samym brutalnemu traktowaniu najmłodszych fundacja spontanicznie zorganizowała „Akcję MIŚ”.
Celem działań jest wezwanie do zaangażowania, aktywnej postawy i reakcji wobec zaobserwowanych aktów przemocy wobec dzieci, czy to za ścianą u sąsiadów, czy na ulicy. Symbolem akcji jest pluszowy miś.
W związku z akcją Fundacji WOŚP, maskotki Straży- lwy razem z uczniami SP 61 w dniu 16 kwietnia 2014 w godz. 9.15-11.15 przemaszerują Traktem Królewskim rozdając przechodniom maskotki sybolizujące idee „Akcji MIŚ”.

Poprzedni artykułCzy twój pies ma już chipa? Następny artykułAkcja MIŚ: Nie bij mnie, kochaj mnie!