Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Brak wyobraźni

Trudno bardziej delikatnym określeniem nazwać to co kierowało kierowcą, który postanowił swoje auto zostawić na środku chodnika przy ul. Zawodników.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 27 marca. Funkcjonariusze z Referatu I patrolujący rejon ul Zawodników zauważyli jak samochód marki audi parkuje na chodniku znajdującym się na przeciwko targowiska. Mundurowi postanowili podejść i zapytać kierowcę co go skłoniło do pozostawienia swojego auta w sposób, który jest niezgodny z przepisami i przy okazji uniemożliwia przechodniom poruszanie się po deptaku. Mężczyzna prowadzący pojazd z rozbrajającą szczęścia wyznał strażnikom, że on przecież tylko na chwilę przyjechał. Dziwnym trafem jednak zapomniał, że Ustawa Prawo o ruchu drogowym nie przestała – nawet na moment – obowiązywać.

Warto pamiętać, że chwila dla jednych to przymusowy spacer po jezdni – z wózkiem, w którym było małe dziecko – dla innych. Innego wyjścia nie miała młoda kobieta, która w asyście strażnika musiała w ten właśnie sposób ominąć zaparkowane na chodniku auto.

Przypominamy, że za naruszenie dopuszczalności zatrzymania lub postoju pojazdu na chodniku grozi mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

Poprzedni artykułNiebezpieczna dziura Następny artykułBezpieczniej na Rejtana