Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Witamy wiosnę!

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna! Z tej okazji funkcjonariusze Straży Miejskiej szczególną uwagę zwrócą na młodych ludzi, którzy często starają się świętować ten dzień w sposób zabroniony.

Meteorolodzy zapowiadają na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny naprawdę dobrą pogodę! Umiarkowane zachmurzenie i 15 ºC to dobra okazja, by jak najwięcej czasu spędzić na świeżym powietrzu.

Może się jednak zdarzyć, że uczniowie gdańskich szkół nie dość, że postanowią szybciej skończyć zajęcia w szkole (niekoniecznie za wiedza nauczycieli) to na dodatek będą witali wiosnę kierując się fragmentem kompozycji zespołu Elektryczne Gitary: ”Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki (…)”.

Jeśli twórczość polskiego zespołu będzie dla kogoś z młodych ludzi inspiracją do spędzenia piątku to informujemy, że strażnicy miejscy nie przewidują w związku z rozpoczęciem wiosny jakiejkolwiek taryfy ulgowej dla tego typu zachowań.

Zachęcamy tym samym wszystkich zainteresowanych hucznym rozpoczęciem wiosny, aby robili to kierując się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.

Poprzedni artykułEko-Strażnik jest na mieście Następny artykułOświadczenie komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku