Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Funkcjonariusze z Referatu II wspólnie z wychowankami placówki remontowali w ostatnią sobotę, 22 lutego, „Dom Przy Lesie” – dom dziecka znajdujący się w gdańskim Świbnie.

Dla strażników był to dzień wolny od służby dla miasta, więc niektórym zapewne ciężko było wstać o świcie. Jednak zamiast wyspania ważniejsza była kwestia priorytetów, czyli w tym wypadku dobro mieszkańców „Domu przy Lesie”. Prace remontowe rozpoczęły się o 8 rano, a w działaniach wzięło udział dziesięciu funkcjonariuszy oraz grupka wychowanków, którzy na czas renowacji ośrodka zostali na miejscu. Priorytetem na sobotę były ściany, które należało gruntownie odświeżyć i wymalować.

Funkcjonariuszom udało się także przywieźć ze sobą trochę rzeczy, które na pewno przydadzą się dla placówki opiekuńczo-wychowawczej. Odzież, słodycze, gry planszowe, zabawki, a także artykuły szkolne takie jak książki, zeszyty, kredki czy farby – taki asortyment wypełniały cztery bagażniki samochodów, którymi strażnicy przyjechali do „Domu przy Lesie”.

Akcja remontowa trwała do godziny 16, ale już w sobotę było jasne, że nie wszystko uda się skończyć w jeden dzień. Kolejna wizyta „ekipy remontowej” z Referatu II Straży Miejskiej została zaplanowana na 15 marca.

Fotorelacja – Dobra robota!

Poprzedni artykułAmator wina i rusztowań Następny artykułPrzy teatrze, ale bez kultury