Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Aktywni po godzinachWeekend to nie tylko czas na relaks i regeneracje sił, ale także okazja, by pomóc innym. Taką zasadę do serca wzięli sobie funkcjonariusze z Referatu II Straży Miejskiej.

Strażnicy postanowili swój wolny czas wykorzystać, aby pomóc w działalności placówki opiekuńczo-wychowawczej znanej jako „Dom przy lesie”.

Wspomniany „Dom” jest domem dziecka znajdującym się w gdańskim Świbnie przy ul. Wiosłowej 23. Dwunastu strażników miejskich już w najbliższą sobotę, 22 lutego od godziny 8:00 będzie zajmowało się remontem wspomnianego obiektu.

Przy pracach remontowych i renowacyjnych, które obejmą całą placówkę, funkcjonariuszy wspierać będą opiekunowie pracujący na co dzień w domu dziecka, a także jego mieszkańcy. Warto dodać, że mundurowi zorganizowali również zbiórkę, dzięki której podopieczni domu dziecka otrzymają odzież, środki czystości, oraz sprzęt komputerowy!

To nie pierwszy raz kiedy funkcjonariusze z Referatu II pomagają mieszkańcom „Domu przy lesie”. W dniu 6 grudnia 2013 roku strażnicy oddali krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, a otrzymane w zamian za to słodycze przekazali wychowankom domu dziecka. Zdjęcia z akcji można zobaczyć tutaj.

Poprzedni artykułŚlisko przy ul. Krzemowej Następny artykułKierowco, to do Ciebie