Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Abonamenty na nowych zasadachKoniec stycznia to także koniec ważności bezpłatnych abonamentów wydawanych przez Straż Miejską, które umożliwiają wjazd na teren Głównego Miasta.

Przypominamy, że w dniu 1 października 2013 r. straciła moc Uchwała nr XVI/507/2003 Rady Miasta Gdańska, natomiast weszła w życie Uchwała nr XXXII/680/12.

Co to oznacza dla mieszkańców?

Od 1 października 2013 r. Straż Miejska w Gdańsku nie przyjmuje już wniosków o wydanie abonamentu, a wszystkie identyfikatory na wjazd do strefy ograniczonego ruchu wydaje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Bezpłatne abonamenty wydane przed zmianą prawa są ważne do upłynięcia okresu ważności na jaki zostały wydane – terminem granicznym jest w tym wypadku 31 stycznia 2014 r.

Straż Miejska prosi wszystkich zmotoryzowanych, którzy są zainteresowani wjazdem na teren Głównego Miasta, o kontakt z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku w celu uzyskania odpowiedniego identyfikatora. Siedziba Zarządu mieści się w Gdańsku-Wrzeszczu, przy ul. Partyzantów 36 (www.zdiz.gda.pl, tel. centrala – 58 34 12 041). Informujemy również, że w lutym rozpoczną się działania kontrolne prowadzone przez strażników mające na celu sprawdzenie czy powyższa uchwała Rady Miasta Gdańska jest przestrzegana przez osoby zmotoryzowane.

Poprzedni artykułStandaryzacja straży miejskich/gminnych Następny artykułW kajdanach zimy