Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Straż Miejska w Gdańsku przypomina o obowiązkach zimowych właścicieli i zarządców nieruchomości.

W związku z informacjami o zbliżającym się huraganie w nocy z czwartku na piątek strażnicy miejscy pełnili dyżury nocne. Przez całą dobę funkcjonariusze byli gotowi pomóc mieszkańcom w razie sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu ludzkiemu. Wraz z nadejściem orkanu Ksawery zima zawitała do Gdańska w pełnej okazałości.

Biorąc pod uwagę aktualne warunki atmosferyczne Straż Miejska w Gdańsku przypomina, że zgodnie z miejscowymi przepisami obowiązkiem spoczywającym na właścicielu, zarządcy i użytkowniku nieruchomości jest uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości udostępnionej do użytku publicznego oraz z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, a także likwidacja śliskości.

Obowiązek ten powinien być realizowany codziennie do godz. 8.00, a w przypadku intensywnych opadów śniegu w ciągu 6 godzin od ustania opadów. Śnieg i błoto pośniegowe należy odgarniać w miejsce nie powodujące zakłóceń w ruchu drogowym oraz bezpieczne dla środowiska.

Straż Miejska w Gdańsku przy współpracy z ZTM rozpoczęła także akcję informacyjną w środkach komunikacji miejskiej. Plakaty przypominają mieszkańcom o obowiązkach zimowych, jak również uwrażliwiają na problem osób bezdomnych.

Poprzedni artykuł142. rocznica urodzin Marszałka Piłsudskiego Następny artykułNieśmy pomoc! Mamy to we krwi!