Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Straż Miejska w Gdańsku przeprowadziła ankietę, dotyczącą problemów porządkowych w dzielnicach i osiedlach Gdańska.

W ankiecie, która trwała od 1 marca do 13 listopada, mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość wskazania najbardziej istotnych problemów występujących w dzielnicy w której żyją. W ankiecie zebraliśmy 970 głosów, największą aktywnością społeczną co do opinii na temat porządku w dzielnicy wykazali się mieszkańcy gdańskiej Strzyży, gdzie słupek ilości głosów sięgnął aż 206 jednostek. W poprzednim badaniu najbardziej zaangażowanymi mieszkańcami byli mieszkańcy Oliwy. Natomiast najmniej zainteresowanymi byli mieszkańcy Letnicy – zaledwie 1 osoba.

Wśród najbardziej istotnych problemów wskazywano na właścicieli psów nie sprzątających po swoich zwierzętach – 188 razy, następnie nieużywane samochody (tzw. „wraki”) – 149 razy i zaśmiecanie miejsc publicznych – 121 razy. Jako najmniejszy, wg mieszkańców jest problem wagarującej młodzieży – jedynie 21 głosów.

Wyniki ankiety zostaną przekazane do poszczególnych Referatów Straży Miejskiej w Gdańsku i będą miały istotny wpływ na rodzaj i zakres wykonywanych przez funkcjonariuszy zadań. Dziękujemy za udział w głosowaniu!

Poprzedni artykułZimowe obowiązki Następny artykułStatystyka: listopad 2013