Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Udaremniona kradzież

Czujność pracowników Referatu Monitoringu pozwoliła w ostatni weekend zatrzymać złodzieja.

W nocy z 3 na 4 sierpnia ok. godziny 4:30 operatorzy kamer monitoringu obejmujących swoim zasięgiem Gdańsk–Śródmieście zauważyli leżącego mężczyznę na trawniku przy przystanku „Hucisko”. O powyższym zdarzeniu poinformowany został dyżurny komisariatu Policji znajdującego się w centrum miasta.

Operatorzy kamer zauważyli, że śpiącą osobę próbuje obudzić młody mężczyzna w czerwonej koszulce polo. Po chwili – gdy pasażerowie oczekujący na autobus wsiedli do pojazdu – mężczyzna odpiął śpiącemu saszetkę znajdującą się przy jego pasku. W tym momencie na miejscu pojawił się radiowóz. Osoba, która dopuściła się kradzieży podeszła do policjantów i wskazała na leżącego mężczyznę po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia i wsiadła do tramwaju zmierzającego na gdański Chełm.

Cała sytuacja była obserwowana przez pracowników obsługujących monitoring, którzy natychmiast przekazali dyżurnemu funkcjonariuszowi Policji informacje o kradzieży. W wyniku sprawnej komunikacji między jednostkami złodziej został zatrzymany kilkanaście minut później.

Straż Miejska przypomina, że weekendy i dni wolne od pracy kiedy w centrum miasta w godzinach wieczornych przebywa większa liczba osób stanowią – prócz okazji do dobrej zabawy – niezwykle dogodny czas dla złodziei i kieszonkowców.

Poprzedni artykułPatrol rowerowy - przyjemne z pożytecznym Następny artykułSmażył się jak na patelni