Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Samoobrona kobiet - fotorelacja

Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia z cyklu sierpniowych spotkań z samoobrony dla pań.

Warsztaty na wolnym powietrzu powstały z myślą o bezpieczeństwie kobiet, mieszkanek, a przede wszystkim turystek przebywających latem w Gdańsku. Straż Miejska w Gdańsku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestniczek warsztatów, postanowiła przedłużyć czas trwania kursu aż do końca sierpnia. Nie wykluczone, że zajęcia będą kontynuowane również jesienią. Jak  informuje Adrian Litwiński, Dowódca zmiany z Referatu Profilaktyki, warsztaty z samoobrony cieszą się dużą popularnością. Ćwiczymy na plaży, tuż przy Molo w Brzeźnie. Zajęcia rozpoczynają się standardowo od lekkej rozgrzewki, następnie rozmawiamy na temat ryzykownych zachowań, których należy się wystrzegać, np. podczas jazdy komunikacją miejską. Po rozmowie na temat możliwości zastosowania chwytów w sytuacjach zagrożenia, przechodzimy do zapoznania się z poszczególnymi technikami samoobrony. Każdą nowowprowadzaną technikę demonstruję na uczestniczącym w zajęciach pozorancie – agresorze, potem panie dobierają się w pary i powtarzają wykonane przeze mnie czynności.

Celem akcji jest wzrost poczucia bezpieczeństwa zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów przybywających latem w Gdańsku.

Przedsięwzięcie realizowane jest przy współpracy z MOSiR w Gdańsku oraz wspierane przez Stowarzyszenie na rzecz ratownictwa ADIUTARE, oraz Pomorski Klub Okinawa Shorin Ryu Karate

Miejsce kursu: plaża Gdańsk – Molo Brzeźno

Terminy spotkań: 3, 6, 10, 13, 17, 20, 24 sierpień 2013r. W przypadku złych warunków atmosferycznych zajęcia się nie odbędą.

Godzina rozpoczęcia: 9.00
Serdecznie zapraszamy!

W sprawie zapisów na zajęcia prosimy o kontakt:

Straż Miejska w Gdańsku

Referat Profilaktyki

Tel/fax: 58 301 30 11 wew. 116 lub 117
E-mail: a.litwinski@sm.gda.pl

Fotorelacja – Samoobrona kobiet

Poprzedni artykułTrudne początki nauki jazdy Następny artykułPatrol rowerowy - przyjemne z pożytecznym