Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Tornister do kąta, klapki pod pachę.

Od dzisiaj miejsce książek i drugiego śniadania w plecaku szkolnym zajmie ręcznik kąpielowy i okulary przeciwsłoneczne.

Strażnicy z Referatu Profilaktyki przez cały rok prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach, na których mówią o potrzebie przestrzegania prawa, tłumaczą zbieżność norm prawnych i moralnych, ostrzegają przed zagrożeniami, a także szczegółowo tłumaczą sens istnienia nakazów, zakazów i obowiązków prawnych.

Oprócz zajęć w szkołach mundurowi organizują akcje edukacyjne. Sprzątanie świata ze strażnikami, Bezpieczny rowerzysta, Bezpieczna droga do szkoły, Ekoklasa to tylko niektóre z propozycji, skierowanych do gdańskich placówek oświatowych, a konkursy Jestem bezpieczny na drodze, Graffiti „Wiem – nie niszczę, tworzę”, Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie wymagają od dzieci wysiłku i obligują do dbania o spokój i porządek w naszym mieście.

Aby aktywnie, ale bezpiecznie spędzić okres wakacyjny Straż Miejska w Gdańsku stworzyła program „Bezpieczne Wakacje”, którego celem jest informowanie dzieci o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać podczas dwumiesięcznego wypoczynku. Jedną z okazji do rozmowy na temat bezpieczeństwa na wakacjach był uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 59 na ul. Modrej w Gdańsku. W apelu wzięło udział 250 uczniów z 12 klas podstawowych. Podczas wystąpienia strażnicy przypomnieli dzieciom, w jaki sposób przyjmować bezpieczną pozycję żółwia; ostrzegali przed naruszaniem metalowych elementów, wystających z runa leśnego; przypominali o obowiązujących na drodze zasadach ruchu drogowego. Tłumaczyli, że najrozsądniejszym miejscem na zabawę w wodzie są kąpieliska strzeżone, gdzie nad bezpieczeństwem najmłodszych gdańszczan czuwa wykwalifikowany ratownik.

Ponadto Straż Miejska w Gdańsku ogłasza konkurs fotograficzny „Bezpieczeństwo na wakacjach”. Zrobienie kilku zdjęć z wakacji ma zmotywować rodziców do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Natomiast wszystkie Panie zapraszamy na bezpłatny kurs z samoobrony dla kobiet „Poczuj się bezpieczna latem”. Uczestniczki kursu podczas zajęć zdobywają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na skuteczną obronę w przypadku napadu.

Dokładnych informacji o możliwości przeprowadzenia zajęć poświęconych bezpieczeństwu na wakacjach przez strażników miejskich udziela Referat Profilaktyki:

ul. Elbląska 54/60, 80-724 Gdańsk
Tel/fax: 058 301 30 11 wew. 116 lub 117
E-mail: profilaktyka@strazmiejska.gda.pl

.

Wszystkim uczniom

z okazji zakończenia roku szkolnego 2013 / 2014

życzymy

bezpiecznych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji.

Fotorelacja – Uroczysty apel w Szkole Podstawowej Nr 59

Poprzedni artykułZadbaj latem o pupila Następny artykułKradzież alkoholu